استابلایزر-تثبیت کننده ولتاژ

استابلایزر-تثبیت کننده ولتاژ
به این پست رای دهید

استابلایزر (یا ترانس تقویت یا ترانس اتوماتیک) در حقیقت سیستم تقویت، تنظیم و تثبیت کننده ولتاژ است که در صورت افت، نوسان و یا هر گونه تداخل در شبکه  آن را به سرعت تشخیص داده و بصورت اتوماتیک رفع می‌نماید.
عملکرد این دستگاه بدون نویز بوده و از تکنولوژی روز دنیا بهره می‌برد.
 
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد عمده‌ترین عوامل خرابی لوازم برقی؛ نویزها، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب‌های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت‌های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور، کمپرسور، پاور و … اتفاق می‌افتد. به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی، یخچال، لباسشوئی، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و… حتما ً باید از دستگاه‌های استابلایزر یا ترانس استفاده نمود.
 
لازم به ذکر است، فروشندگان، تولید کنندگان و واردکنندگان لوازم برقی مانند یخچال فریزر، تلویزیون، کولرگازی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی و تجهیزات صوتی در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه‌های فاقد استابلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی‌نمایند.
 
ضمن اینکه هزینه ناشی از خسارات احتمالی و عملکرد نا مطلوب دستگاه در اکثر مواقع به مراتب بیش از هزینه پیشگیری (استفاده از استابلایزر یا ترانس اتوماتیک) می‌باشد.