چرا یو پی اس پدیا با دامنه xyz فعالیت میکند؟!!!

چرا یو پی اس پدیا با دامنه xyz فعالیت میکند؟!!!
۳٫۵ (۷۰%) ۴ votes

(سایت یو پی اس پدیا  جنبه اطلاع رسانی داشته و به عنوان سایت مرجع در زمینه یو پی اس و باتری  فعالیت میکند و هیچگونه خرید و فروشی از طریق این سایت انجام نمیگیرد.)

چرا پسوند xyz را برای  دامنه یو پی اس پدیا انتخاب کردیم؟!!!

شاید این سوال خیلی از دوستان باشد اما کسانی که در زمینه پسوندهای دامنه اطلاعاتی دارند حتما پاسخ قابل قبولی را برای انتخاب پسوند xyz خواهند داد.

من فقط آنچه را که گوگل انجام داده است مطرح میکنم:::

اول باید بدانیم گوگل شرکتی به نام "هلدینگ آلفابت" را تاسیس کرد …

خب …

شرکت هلدینگ "آلفابت" توسط موسسین گوگل، تاسیس شد.

بعدش …
طبق تصمیم "لری پیج" و "سرگئی برین" ، گوگل به بخش های مختلفی تقسیم شده و تمام شاخه های آن زیر سایه‌‌ هلدینگ "آلفابت" فعالیت خواهند کرد.


خب … تاسیس شرکت هلدینگ الفابت چه ربطی به پسوند xyz دارد؟!!!
 

جواب …

پس از اینکه شرکت "هلدینگ آلفابت گوگل" موفق به خرید دامنه alphabet.xyz از بی ام و نشد، به ثبت و خرید دامنه abc.xyz اقدام کرد که این امر منجر به بالارفتن  محبوبیت و اعتباردامنه های با پسوند xyz شد.

گوگل برای ثبت دامنه abc.xyz چقدر هزینه کرد …
 

Daniel Negari مدیر عامل شرکت xyz که حق ثبت و مالکیت کلیه دامنه های xyz  را بر عهده دارد. اعلام کرده است به دلیل تقاضای بالای ثبت دامنه با پسوند xyz سرورهای این شرکت به سر حد انفجار رسده اند.

هزینه ای که  از سوی گوگل برای ثبت دامنه abc.xyz انجام گرفته بسیار بیشتراز سرمایه گذاری شرکت xyz بوده است.(بالای ۱۸۵ هزار دلار)

دوستانی ناگاه پسوند های xyz را نامعتبر و بی ارزش می دانند::: لابد از گوگل بیشتر میدانند::: (قضاوت با کسی است که واقعا  در حیطه وب معلومات دارد)