پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی
به این پست رای دهید

اطلاعاتی درباره پنل های خورشیدی (solar energy )

انرژی خورشیدی ، انرژیست که توسط انسان ها جمع آوری میشود و مورد استفاده قرار میگیرد . تنها تعداد کمی از ما طریقه استفاده صحیح از انرژی خورشیدی را میدانیم و بقیه اطلاعات کمی نسبت به آن دارند . در این مقاله ما قصد داریم بیشتر با این نوع انرژی و پنل های خورشیدی آشنا شویم .

اگر چه ممکن است پنل های خورشیدی مقدار کمی آلودگی ایجاد کنند اما نسبت به موارد دیگر مقدار کمی را به خود اختصاص میدهد

۱-آیا پنل خورشیدی نیاز به مراقبت خاص و تعمیر دارد ؟

هنگامی که پنل خورشیدی نصب میشود نیازی به مراقبت خاص ندارد تنها باید مورد بازرسی قرار گیرد و تمیز شود تا چیزی مانعی از نظر رسانایی نور وجود نداشته باشد.

۲- پنل های سولار چقدر عمر میکنند ؟

امروزه این پنل ها اکثرا در هوای آزاد به کار می روند و قرار است در آینده این پنل های خورشیدی به هوا نیز فرستاده شوند و به همین منظور نیاز به عمری حدود بین ۲۰-۴۰ سال دارند . در حال حاضر این پنل ها عمری بین ۳-۲۵ سال دارند و همانند همه وسایل که طول عمر مشخصی دارند این وسیله نیز بسته به شرایط طول عمر متفاوتی دارند .

۳- آیا پنل های خورشیدی آلودگی هوا ایجاد میکنند ؟

همانطور که در بالا ذکر شد این پنل ها در شرایط خاص مقدار بسیار بسیار کمی آلودگی ایجاد کرده و در شرایط معمول تولید آلودگی توسط این پنل ها بعید است .

۴- آیا این پنل ها به محیط زیست کمک میکنند ؟

اگر از این پنل ها در تولید برق استفاده شود ، کمک بسیار زیادی به محیط زیست خواهد شد .

۵- هزینه نصب پنل فتوولتائیک چقدر است ؟

هزینه نصب این پنل ها در ۵ سال اخیر ۸۰% کاهش یافته است . در سال ۲۰۱۲ این هزینه ۵٫۲۱$ در هر وات بوده است و هزینه راه اندازی و نصب آن حدودا ۴٫۱۸$ بوده و کمترین آن قیمتی حدود ۲٫۵۰$ در پشت بام خانه ها بوده.

در زیر مطالبی ذکر شده که مطالعه آنها شاید برای شما جالب باشد :

– از انرژی خورشیدی میتوان در تمام زمینه ها استفاده کرد ، از پخت و پز در خانه و گرمایش خانه گرفته تا استفاده در هواپیما و ماشین ها .

– یک مگاوات انرژی میتواند ۱۰۰۰ خانه آمریکایی را به مدت یک ساعت قدرت رسانی کند .

– در سال ۲۰۱۲ اولین سفر رفت و برگشت بین قاره ای با هواپیمایی که منبع آن انرژی خورشیدی بود صورت گرفت . این کار برای بالابردن اعتماد مردم نسبت به این انرژی صورت گرفت

پنل خورشیدی تنها در زمانی که آفتاب در آسمان است میتواند انرژی جذب کند و در شب استفاده کند . اما زمانی که خورشید در آسمان نباشد دیگر پنل انرژی جذب نمی کند و این عمل بستگی به وجود آفتاب دارد .

پنل های خورشیدی که همچنین به عنوان پانل های فتوولتائیک شناخته شده و عمدتا از سیلیکون ساخته شده است.

پنل های خورشیدی همواره به طور متداول در حال آزمایش در هرگونه آب و هوا و شرایطی هستند .

انرژی خورشیدی حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح قدمت دارد ( در زمانی که اولین شعله آتش با استفاده از اشعه خورشید تولید شد )

– انرژی خورشیدی اولین بار توسط رومی ها و یونانی ها مورد استفاده قرار گرفت.

– زمانی که برای اولین بار از پانل های خورشیدی منتشر شد سال ۱۹۵۶ بود. دو سال بعد برنامه های فضایی با استفاده از آنها آغاز شد