شارژهای صنعتی

شارژهای صنعتی
۱ (۲۰%) ۱ vote

عمومی ترین مصرف دستگاه های شارژر برای شارژ باتری ها می باشد. شارژر باتری وسیله ای برای تزریق انرژی درون باتری های قابل شارژ که این کار را توسط تزریق جریان الکتریکی به درون باتری صورت می دهد. جریان شارژر به تکنولوژی ساخت و همچنین حجم (AH) باتری مورد نظر جهت شارژ بستگی دارد. به عنوان مثال جریانی که برای شارژ باتری ۱۲/۱۰۰۰AH ولت استفاده می شود، خیلی با جریان مورد نیاز برای شارژر باتری تلفن همراه متفاوت است.

شارژر ها با دو مشخصه اصلی تعریف می شوند: جریان و ولتاژ DC خروجی، با این دو مشخصه توان خروجی شارژر ها مشخص می شوند، که به دو دسته شارژر های با توان کم و زیاد تقسیم می شوند. تقریبا تمامی شارژر های با توان کم، برق ورودی آن ها تکفاز (برای برق ایران ۵۰Hz/230VAC) و برای شارژر های با توان زیاد برق ورودی آن های سه فاز (برای برق ایران ۵۰Hz/400VAC) می باشد. از نظر طراحی و ساخت به دسته دارای ترانس (با کنترل تریستوری) و بدون ترانس (با کنترل سوئیچینگ) تقسیم می شوند.

شارژر های سوئیچینگ دارای یک مدار سوئیچینگ برای تبدیل فرکانس AC ورودی به فرکانس بالا هستند که معمولا کم هزینه تر، کم حجم تر هستند. شارژر های تریستوری حجیم تر هستند ولی طول عمر بیشتر و اتلاف گرمایی بیشتری دارند. اما امکان تغییر و سفارشی کردن در شارژر های تریستوری بیشتر است.

شرکت تکام تولید کننده و ارائه دهنده انواع شارژر ها در ولتاژ ها و جریان های مختلف با کنترل تریستوری برای شارژ انواع باتری های خشک (Sealed Lead Acid) و باتری های (Lead Acid) و نیکل کادمیوم (Nickel Cadmium) می باشد. بنا به درخواست مشتری امکان اضافه کردن پارامتری های خاص روی شارژر ها فراهم می باشد. از جمله مد Initialize که امکان شارژر باتری های کاملا تخلیه شده را فراهم می آورد. در برخی موارد با امکاناتی که روی آن ها در نظر گرفته می شود امکان استفاده به صورت منبع تغذیه DC را فراهم می سازد. مدل سوئیچینگ ساخته شده توسط این شرکت در ولتاژ ها و جریان های مختلف داری بازدهی بالا و قابلیت موازی شدن می باشد.